„Mesto u mećavi“ Aleksandra Žikića knjiga je koja oslikava najizražajniji portret jednog rok umetnika u domaćoj publicistici, na suptilan način tumačeći okolnosti iz kojih je iznikao mit o Milanu Mladenoviću, gitaristi, pevaču i vođi Ekatarine Velike. Knjiga se u izdanju Lagune pojavila 23. oktobra, a posle mesec i po dana u štampi se nalazi treće izdanje koje će se štampati u tiražu od 2.000 primeraka.
„Mesto u mećavi“ istinita je priča o takvom stvaraocu, atmosferi u kojoj su nastajale neobično značajne pesme, bendu izuzetnih muzičara tragične sudbine – priča potresna ali lišena patetike, lirska i dramatična u isto vreme, potkrepljena autentičnim svedočanstvima i posebno odabranim autorskim fotografijama Nebojše Babića.
U štampi je i drugo izdanje knjige „Šta bi dao da si na mom mjestu“ Dušana Vesića, „Ljubav u doba kokaina“ Simonide Milojković, „Kultura konflikta“ Vlada Ilića i „101 tehnika uticaja“ D. R. Gilberta.
„Šta bi dao da si na mom mjestu“ Dušana Vesića je definitivna biografija najveće jugoslovenske grupe. Biografija koja se čita kao najuzbudljiviji roman u kojoj su ekskluzivne fotografije iz karijere i privatnog života članova grupe. Knjigu „Šta bi dao da si na mom mjestu“, priču o najvećoj jugoslovenskoj grupi, napisao je najveći stručnjak za nju, jedan od vodećih rock novinara bivše Jugoslavije, Dušan Vesić. Bijelo dugme – muzički, kulturni i društveni fenomen najvećeg kalibra – dobilo je biografiju koju bi svaka kuća trebalo da ima i koju bi sve generacije trebalo da pročitaju.
„Ljubav u doba kokaina“ Simonide Milojković je dramatična i porazna ispovest beogradske studentkinje, koju je njen mladić gurnuo u pakao droge. Glavna junakinja Nina zaljubljuje se u svog vršnjaka, zavodnika i kozera Marka, i postaje zavisna od njegove pažnje i ljubavi. Ali njen svet se ruši kad je se on zasiti i kad je ostavi. Spremna je na sve da bi ga ponovo vratila, a kada joj on u jednom noćnom klubu ponudi kokain, bez razmišljanja prihvata: tako se njenoj zavisnosti od ljubavi pridružuje i zavisnost od teških droga...
Knjiga „Kultura konflikta“ Vlade Ilića otvara pitanje ne samo genetskih zapisa u nama nego i naše sposobnosti da se svojom svesnošću, preko izvesnih zasad nedokučivih energetskih polja, uključimo u energetske konflikte predaka. Veoma jasan stil pisanja, obogaćen vrlo upečatljivim primerima, podstiče pritom čitaoca da knjigu pročita u jednom dahu. Ilić nam predočava i da bez autentičnog odnosa s onim drugim, kako bićem tako i kontekstom, čovek ne može da dođe ni do samog sebe.
„101 tehnika uticaja“ D. R. Gilberta je vrhunski priručnik koji sažima dvadesetogodišnje ekspertsko iskustvo autora bestselera „Gube samo oni koji ne igraju“ i „Arena prodaje“, stručnjaka iz oblasti direktne prodaje, pregovaranja, motivacije zaposlenih i savremenog liderstva. Naš najuticajniji trener poslovnih veština ispisuje maestralan priručnik koji tehnike uticaja pretvara u univerzalno primenjive alatke i pruža ih čitaocu nadohvat ruke – ne samo da bi korisnik ostvario svoje konkretne ambicije već i da bi se ispunio osećanjem sopstvene vrednosti.