Od dobitnika nagrada Artur Klark, Filip K. Dik i Džon Kembel.
Dobro došli u sirov, brutalan novi svet dvadeset šestog veka u kojem globalna politika više ne obuhvata samo Zemlju i gde je smrt samo trenutni prekid akcije.
Takeši Kovač, cinik lak na obaraču, više nije izaslanik UN ni privatni detektiv. Sada je plaćenik…
Utočen u borbenu košuljicu Takeši Kovač služi kao plaćenik u malom brutalnom ratu koji Protektorat vodi protiv pobunjenika na Sankciji IV.
Iskoristivši priliku da se pridruži ekipi specijalaca na tajnom zadatku u vezi s velikim arheološkim nalazištem, Takeši dospeva u uragan prevara i izdaja prema kojem sećanja na borbe na liniji fronta izgledaju gotovo nostalgično. Vrednost arheološkog nalazišta praktično je neograničena, a opasnosti koje ono krije – beskrajne. Korporacije su spremne da ubiju za takav plen, plen koji čovečanstvo dovodi do njegovih krajnjih granica.
Roman Slomljeni anđeli prikazuje ogoljeno nasilje, zablude i puku ljudsku pohlepu u dvadeset šestom veku, pohlepu zbog koje je čovek tako nepripremljen za baštinu koja mu je prepuštena: za zvezde.
„Morganovo vladanje naučnofantastičnim trilerom donelo je sasvim zaslužene pohvale žanru.“ Piter F. Hamilton
I tako ja jednog dana vidim da ima nova knjiga sa tagom "Takeši Kovač". Odma sam se teleportovao do Lagunine radnje.
Knjiga nema dodirne tačke sa Digitalnim Ugljenikom, sem u kratkim i neodređenim pominjanima, tako da je očigledno pisana kao stand-alone. E sad, s obzirom da sam čitao Digitalni Ugljenik pre ovoga, ne mogu da dam objektivan sud o tome koliko će tehnički aspekti ove naučne fantastike biti naporni za čitaoca koji prvi put čita o ovome.
Sa ostalih aspekata, ova knjiga je sve ono što je bio i Digitalni Ugljenik: Takeši Kovač, cinik lak na obaraču, brutalno inteligentan i vrlo tragičan i ljudski faličan lik koga je neviđeno lako zavoleti. Ovo je knjiga za one koji vole pripovedanje iz prvog lica, gde je glavni lik veoma iskusan, sposoban, ali takođe sa manama.
A da, tu je i drevna izumrla vanzemaljska civilizacija kao bitan deo radnje. Cool, a?
U književnosti „serijalizacija“ sadržaja nije ništa novo, i daleko od toga da je to nešto loše.
Agata Kristi je izgradila svoju karijeru naizgled bezbrojnim avanturama o Herkulu Poarou i gospođici ...
Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.