Foto-konkurs „Saramago kroz objektiv“, koji iz Srbije obilazi ceo svet, ima za cilj da uspostavi vezu između autorovih narativa i mašte njegovih čitalaca. U ovom kreativnom procesu, koji spaja književnost sa fotografskom umetnošću, pozivamo vas da odaberete knjigu Žozea Saramaga koja je na vas ostavila najjači utisak i napravite sopstvenu interpretaciju kroz objektiv foto-aparata. Predstavite komplet radova sastavljen od tri do šest originalnih fotografija, naznačujući Saramagovo delo koje vas je inspirisalo i koje nameravate da prikažete.
Foto-konkurs organizuje Centar za portugalski jezik Instituta Kamoiš iz Novog Sada u saradnji sa ambasadom Portugala u Beogradu i festivalom „Belgrade Photo Month“, u okviru stogodišnjice od rođenja Žozea Saramaga koja se obeležava ove godine.
Autori mogu prijaviti monohromatskе ili kolor fotografijе ili mešavinu obe vrste.
Prijave su ograničene na jedan projekat po učesniku koji se sastoji od tri do šest fotografija. Svaki fajl mora da sadrži sledeće podatke: ime, prezime i broj koji se odnosi na redosled fotografija. Treba da budu napisani u sledećem formatu – „ime_prezime_01.jpg“
Prijave se šalju samo na engleskom i portugalskom jeziku, a moraju sadržati formular za prijavu, CV i fotografije. Maksimalna dimenzija za pojedinačne fotografije je 1920 piksela (duža strana), 72 dpi, jpg format u najboljem kvalitetu kompresije.
Nagrade
Ovaj konkurs rezultiraće izložbom koja će se održati u novembru 2022. godine, u mesecu u kojem bi Saramago napunio 100 godina.
Prva tri mesta podrazumevaju novčanu nagradu u iznosu od 800, 400 i 300 evra.
Nedavno je Jelena Bačić Alimpić objavila svoj novi roman pod nazivom „Krojač“. To je roman o onima koji su krojili život uprkos smrti, o tajnama koje su ostale sačuvane u šavovima odela i o sudbini, k...
Uoči Trilerfesta, prvog regionalnog festivala trilera i kriminalističkog žanra, koji se od 16. do 18. maja održava u Domu omladine Beograda, u emisiji „Hajde da razgovaramo“ gostovao je pisac i scenar...
Roman „Gubitak slike“ jedan je od najambicioznijih i najopsežnijih narativnih poduhvata austrijskog nobelovca Petera Handkea (1942), koji sabira mnoge tematske i stilske osobenosti njegovog celokupnog...
Njene teme su telo, bolovi koje trpi i bolesti s kojima se bori. Junakinje – i slavne i anonimne – suočene su sa istom mukom. Fizička nemoć i telesna patnja uslovljavaju izolaciju i povlačenje u sebe,...
Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.