Na knjižarskim policama uskoro će se naći deseto izdanje knjige „
Vreme čuda“ Borislava Pekića. Okvir ovog Pekićevog maestralnog romana, sastavljenog iz priča, jesu biblijski motivi Isusovih čuda u Judeji. Sa poetičnom dijalektikom ona su izokrenuta u svoju suprotnost sa puno humora ali i duboke empatije za ljudsku patnju, ljubav i sudbinu. Složeno i slojevito delo na slikovit način ukazuje na isključivost ideologija, dogmi i doktrina, gde iz najvećeg nametnutog dobra proističu najveće nevolje.
Deseto izdanje doživeće i knjiga Nenada Gajića „
Slovenska mitologija“. Knjiga obuhvata niz celovitih članaka o slovenskim bogovima, običajima, ritualima i mitskim predstavama, veoma opsežno obuhvata sve ono što predstavlja osnovnu mitološku supstancu slovenskih naroda, zatim ono što prethodi uspostavljanju mitološke svesti i poretka (jezik, religija, predanje…) i, najzad, ono što je savremenom čitaocu ali i ozbiljnom istraživaču mnogo važnije: običaje i verovanja koja su se iz mitologije preselila u svakodnevne društvene ili religiozne rituale.
U štampi je šesto izdanje „
Priča“ Ive Andrića. Bilo da pripoveda o bosanskim Muslimanima, Turcima ili Jevrejima, o ženama, gradovima ili fratrima, o neobičnim likovima koje je upoznao ili zamislio u Sarajevu, Višegradu ili Beogradu, Andrić sa neodoljivom ironijom, prepoznatljivim i jedinstvenim stilom uspeva u svojim pričama da čitaoca uvek iznova, kako je sam umeo da kaže, „iznenadi nečim poznatim“.
Veliku pažnju čitalaca privukla je nova knjiga Marka Aleksića „
Srpske zemlje pre Nemanjića“. To je sveobuhvatna i živopisna priča o počecima srpske istorije. Knjiga se bavi najzamagljenijim i najmanje poznatim razdobljem istorije Srba (od 7. do 10. veka), predstavlja jedinstven izvor znanja o vremenu koje prethodi slavi Nemanjića i uspostavlja nov pristup u traganju za otkrićima iz trinaest vekova duge istorije Srba. U štampi je drugo izdanje ove knjige.