Petnaesto izdanje knjige „
Misterije Ginkove ulice” Uroša Petrovića naći će se uskoro u knjižarama. Čitajući ovu knjigu možete upoznati zelenokosu Martu, devojčicu koja živi u neobičnoj Ginkovoj ulici i ima još neobičniji hobi – da otkriva tajne i rešava misterije. Pridruži se i ti i probaj da rešiš mračne, zanimljive i nesvakidašnje slučajeve. Ako ti se učini da je neki od njih baš težak, Marta će ti pomoći, i to na jedan tajni način. Ovo je sjajna zbirka misterija ilustrovana neponovljivim crtežima Dejana Mandića.
U štampi je i osmo izdanje romana Uroša Petrovića „
Mračne tajne Ginkove ulice” u kome možete pratiti nastavak avantura zelenokose devojčice Marte Smart. Ovog puta, Martu izazov dovodi pred vrata neobične kuće u obliku svetionika, čiji je vlasnik tajanstveni došljak sa severa, profesor Šizlap. Prema glasinama koje kolaju gradom, profesorovi naumi su da u podrumu svoje vile napravi niz do sada neviđenih ispita, koji će naizmenično bistriti i mračiti um namernika. A pravo da uđe u podrum i vidi čuda koja se u njemu kriju, može dobiti samo onaj ko tačno odgovori na tri pitanja u nizu. Pravi izazov za Martu…
Knjiga „
Stefan Nemanja“ Luke Mičete pred čitaocima će se naći u svom sedmom izdanju. Ovo je knjiga o nastanku evropske Srbije od doseljavanja Srba na Balkan do države velikog župana Stefana Nemanje.
Roman „
E baš vam hvala“ izvodi svojevrsni desant na celokupno postjugoslovensko društvo. U doba globalne apatije i opšteg osećanja bezizlaza Marko Vidojković nam pomaže da jasnije sagledamo i sudbinu Jugoslavije i vreme u kojem živimo. Uskoro je u prodaji šesto izdanje ove knjige.
„
Udario me pubertet u glavu“ Roberta Takariča, zabavan roman o problemima ulaska u pubertet, koji je na veoma zanimljiv način ilustrovao Tihomir Čelanović, pojavlje se u petom izdanju.
U štampi je i četvrto izdanje knjiga:
„
Despot Stefan Lazarević“ Luke Mičete – Biografija prvog Beograđanina, jednog od najistaknutijih ličnosti političkog i kulturnog života srednjovekovne Srbije.
„
Nigde nema te“ Jelene Bačić Alimpić – Ispričan u prvom licu, ovaj roman donosi priču o Izabeli Mesini, koja se prijavljuje za bolničarku Crvenog krsta. U vihoru stradanja Prvog svetskog rata, mnogi ranjenici proći će kroz spretne Izabeline ruke u maloj poljskoj bolnici na Dolomitima. Jednog dana tu dovoze Marka, ratnog izveštača iz Srbije koji je teško ranjen, i Izabela dobija zadatak da se nakon operacije stara o njemu. Tokom dugih, teških dana Markovog oporavka Izabela s njim razvija neobičan odnos: iako stranci, oni će se razumeti bez mnogo reči...
„
Marta Smart i Vašar zagonetki“ Uroša Petrovića – Zelenokosa devojčica Marta pronalazi čudesnog prozirnog leptira – tajnu pozivnicu za Vašar zagonetki. Očekuje je 30 novih misterija. Ako pobedi rivale, sledi joj velika čast da postane ono što nikome iz Ginkove ulice nikada nije uspelo.
Poklonike Dušana Kovačevića obradovaće treće izdanje knjige „
Dvadeset srpskih podela“. U ovoj satiričnoj nabrajalici srpskih podela Kovačević na sebi svojstven način, duhovito i neuvijeno, podseća nas u koliko smo se kolona svrstali i koliko nas ima istih a toliko različitih: nebeski i ovozemaljski Srbi, proistočni i prozapadni. Pomenute podele autor sagledava kao nasleđe vekovnih i neprolaznih srpskih međusobica, pa dok čitamo ove apsurdne redove uviđamo kao u kakvoj groteski koliko su srpske svađe besmislene i štetne i, istovremeno, koliko usađene u srpski mentalitet.
Pred čitaocima će se naći i drugo izdanje knjiga:
„
Duge noći i crne zastave“ (bez CD-a) Dejana Stojiljkovića – Moderno napisan roman čija kompozicija koketira sa stripom i filmom, pa čak i kompjuterskim igrama. Autor je u njemu uspeo da pravu meru modernog i tradicionalnog i uradi neku vrstu revizije kosovskog mita.
„
Kandže“ Marka Vidojkovića – U ovoj kultnoj knjizi Vidojković na jedinstven način govori o studentskom protestu devedesetih godina XX veka, razobličujući ga do kraja, ali i promovišući princip revolucionarne pravde i korupcije na svim nivoima politike.
„
Kod Hiperborejaca“ Miloša Crnjanskog – Delo koje objedinjuje autobiografsko, memoarsko, romaneskno, esejističko i kulturno-istorijsko pripovedanje. Kao diplomatski službenik Kraljevine Jugoslavije, Miloš Crnjanski je boravio u Rimu od 1938. do 1941. godine i bio svedok jedne epohe. Tvoreći suptilne paralele sa Geteovim i Stendalovim šetnjama po Rimu, ispod senke gigantske Mikelanđelove figure, Crnjanski tumači ljude, pojave, predele, istoriju i umetnička dela. Oštrom oku genijalnog pisca neće promaći nijedan skriveni detalj koji će mu pomoći da protumači intimne i istorijske događaje podjednako.
Knjige možete pronaći u svim knjižarama Delfi, Laguninim klubovima čitalaca, onlajn knjižari
www.delfi.rs i na sajtu
www.laguna.rs.