Na knjižarskim policama uskoro će se naći osmo izdanje knjige „Zauvari“ Ljubivoja Ršumovića. Ovo je zanimljiva priča o odrastanju koja govori o tome kako odrastao čovek može da se „pretvori“ u dvanaestogodišnje dete. Reč zauvari u autorovom rečniku znači sitnice i igračke iz detinjstva koje su činile njegovo kraljevstvo.
U štampi je peto izdanje autobiografije Miroslava Miškovića „Ja, tajkun“. U ovoj jedinstvenoj ispovesti Miroslav Mišković prvi put govori o tome kako je zaradio prvi milion, a kako je „Maksi“ prodao za milijardu, kako razvija i zašto prodaje kompanije, te kakva je logika poslovanja i priroda znanja kojim se kreira biznis.
Roman „Apisov apostol“ Slaviše Pavlovića, koji će uskoro doživeti četvrto izdanje, prati uzbudljiv život novinara Pavla Govedarice, koji od običnog piskarala napreduje do mesta urednika. Pošto ga je „Crna ruka“ zavrbovala, napisaće seriju vatrenih političkih tekstova u kojima otkriva afere o skandaloznom kriminalu u vrhu sistema. Ali kad Pavla osude što je ubio čoveka u saobraćajnoj nesreći, biće primoran da pobegne u Ameriku sa lažnim pasošem.
Knjiga Moree Banićević „Dvojnici iz tame“ doživeće treće izdanje. Ovo je uzbudljiva i jeziva avantura o trinaestogodišnjacima koji upadaju u vrtlog čudesnih događaja negde između ovog sveta i neke druge dimenzije. Knjiga govori o snazi drugarstva, o važnosti zajedništva i o nezamenljivosti iskrenog prijateljstva.
Treće izdanje doživeće i „Savršenstvo vatre“, jedinstvena zbirka poezije Miroslava Mike Antića, koju, zapravo, čini samo jedna pesma. Kao što je vatra jedan od praelemenata od kojih je načinjen svet, tako je i pesma pragovor iz kojeg je iznikao i sam jezik. U pozno doba, prodornije nego ikad, pesnik traga za korenima reči, drevnim jezikom i zaboravljenim značenjima kojima će objasniti sebe, svet i svoje mesto u njemu.
U prodaji će se uskoro naći drugo izdanje knjige „Sabor junaka“, koju je priredio Petar Žebeljan. Knjiga je namenjena mladima, ali i svima koji požele da saznaju ponešto iz naše bogate i burne prošlosti, pre svega iz vremena Prvog i Drugog srpskog ustanka. U njoj se nalaze priče o slavnim ličnostima, ali i onim manje poznatim, čija nas dela ispunjavaju divljenjem. U knjizi ima uzvišenih primera junaštva i primera gostoljublja, istinoljublja, velikodušnosti, milosrđa, kao i umnih reči nepismenih seljaka, zaboravljenih narodnih običaja i mnogo iskustvom stečene mudrosti.
U štampi je i drugo izdanje knjige Gradimira Stojkovića „Hajduk iz Beograda“.
Gligorije Pecikoza Hajduk za vreme letnjeg raspusta stiže u mesto gde je rođen. Mada misli da će mu biti dosadno i da se neće snaći, vrlo brzo stiče nova poznanstva, a u goste mu stiže i drug Himalaja. Niz komičnih epizoda (prvo pijanstvo, susreti sa seoskim mangupima) vodi ka priči o ljubavi, prijateljstvu, fotografijama, lubenicama i pokušajima da se shvate i druge ozbiljne stvari…
Roman „Komo“ Srđana Valjarevića nalazi se u samom vrhu moderne srpske književnosti. Za roman „Komo“ autor je dobio nagradu „Stevan Sremac“ 2007. godine, „Austria Literaris“ 2008. i „Prix des lecteurs du Var – Toulon“ 2011. godine. Junak „Koma“ dokazuje da se i pored boravka u velikom svetu, koji mu namenjuje ulogu javnog pisca, može sačuvati intima koja ga vodi ili u prirodu, ili u podnožje, u selo, među lokalne meštane, odnosno ka slici kao načinu alternativne, nejezičke komunikacije. U štampi je drugo izdanje ovog romana.