Uskoro će se na knjižarskim policama naći deseto izdanje trilera „
Grad tajni“ Zorana Lj. Nikolića. Jedna od najvećih tajni Balkana je ona o grobu hunskog vojskovođe Atile, koji je sahranjen na dnu reke da mu niko nikada ne pronađe grob. Beogradskog novinara, stručnjaka za tajnu istoriju, angažuje bogati Amerikanac da bude član ekipe koja će krenuti u potragu za Atilinim grobom.
U štampi je deveto latinično izdanje knjige za decu Stefana Tićmija „
Ja sam Akiko“. Reč je o romanu o devojčici koja ne voli granice. Akiko ima pegice, voli svog oca, koža joj miriše na staru hartiju i često je usamljena. Drugima deluje neobično, a život će joj se promeniti kad bude upoznala Baobaba i Marsela. Nadahnuta poetska knjiga Stefana Tićmija novi je glas u domaćoj književnosti za decu i mlade.
Knjiga Dušana Radovića „
Ženski razgovori“ doživeće osmo izdanje. Ovo je zbirka duhovitih priča o ljubavi, sreći i zajedničkom življenju, ispripovedanih iz ugla različitih žena (i muškaraca). Posmatrajući muški svet iz ženske perspektive u dramskim crticama, Dušan Radović kroz humor, ali i gorčinu, analizira ono što svakodnevno živimo. Ovo je ironična ali dobrodušna knjiga, u kojoj će se svako pronaći. Zabavne priče iz ove zbirke čitaju se u dahu.
Peto izdanje doživeće roman „
Urednik“ Marka Vidojkovića. Glavni junak i piščev imenjak uređuje srpsko izdanje časopisa za muškarce Big Boj, u čemu ga ometaju loši odnosi s kolegama, patnja zbog raskida s Janom i neuspešnih pokušaja da se pomire, a naročito slabost prema lakim ženama i ne baš lakim narkoticima. Sve svoje slabe tačke glavni junak će poneti na međunarodnu konferenciju Big Boja u Las Vegasu 2006. godine.
Knjiga „
Kako se čitaju deca“, vodič za učenje roditeljstva autorke Jelene Holcer, doživeće drugo izdanje. Podeljena u tri segmenta – Koliko poznajete svoju decu, Roditeljski izazovi i Svesno roditeljstvo – ova knjiga nudi sveobuhvatan pristup za obavljanje najtežeg posla na svetu. Pred vama je vodič koji će vas ohrabriti i naučiti da je roditeljstvo putovanje koje ima cilj, ali nema kraj.
Drugo izdanje doživeće i zbirka priča Borisa Dežulovića „
Poglavnikova bakterija“. Bilo da piše o misterioznoj bolesti, morskim psima ili fudbalskim navijačima, Boris Dežulović čini to vešto, duhovito i zabavno. U šest antologijskih priča njegovi junaci, obični, mali ljudi, naći će se u sasvim neobičnim okolnostima i situacijama. Pišući o njima, autor ispisuje blago ironičnu analizu hrvatskog društva koja će vas u isto vreme nasmejati do suza i duboko dirnuti.