Na knjižarskim policama uskoro će se naći deveto izdanje romana „
Grabljivica“ Simonide Milojković. Istinita priča opisana u ovom romanu daje nam nadu – ali nipošto lažnu, već veoma realnu – da ne postoje bezizlazne situacije i da je čovek biće ogromne snage koju često tek u najtežim situacijama otkrije u sebi.
„
Pisma iz Srbije“ Bojana Ljubenovića doživeće sedmo izdanje. Stranac, koji je glavni junak ovog epistolarnog romana, neprestano se iščuđava ovdašnjim paradoksima praveći se naivnijim nego što zaista jeste. Iz te naivnosti rađa se oštra kritika srpskog društva. Ova knjiga će i najveće mrgude naterati da se smeju.
U štampi je treće izdanje knjige „
Jebo sad hiljadu dinara“ Borisa Dežulovića. Dok pokušavaju da smisle razrešenje pat-pozicije, dvanaest vojnika prepričavaju dogodovštine iz prošlosti. Na obe strane spominju se ista mesta, isti događaji i ličnosti zbog čega njihov položaj postaje još besmisleniji i apsurdniji.
Treće izdanje doživeće i zbirka pesama Miroslava Mike Antića „
Hodajući na rukama“. Mika Antić nas u svojim „esejima ili bajkama“ podseća na to da „ko ne ume da izmisli, ne ume ni da opstane“. Ove divne stihove namenio je svačijem odrastanju...
Uskoro će se u prodaji naći drugo izdanje knjige „
Nemanjići – U ime sina“, koju su „u četiri ruke“ napisali Vladimir Kecmanović i Dejan Stojiljković. Treća knjiga trilogije o Stefanu Nemanji i treća u seriji knjiga o najpoznatijoj srpskoj vladarskoj dinastiji priča je o dečaku koji je postao ratnik, ratniku koji je postao državnik i državniku koji je postao svetac.
Drugo izdanje doživeće i knjiga Zorana Milekića „
Austrijanka“, i to samo dve nedelje nakon što se pojavila u prodaji i zauzela peto mesto na listi najčitanijih knjiga beletristike. Roman „Austrijanka“ je priča o životu Diane Budisavljević, žene koja je u Drugom svetskom ratu spasla više od 12.000 dece iz logora u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, a koja je posle rata skoro potpuno zaboravljena.