Kontroverzna knjiga „Deca komunizma“
Milomira Marića krajem osamdesetih godina, kada je prvi put objavljena, izazvala je burne reakcije u tadašnjoj jugoslovenskoj javnosti. U ovoj knjizi Marić pokušava da prepozna šta se zapravo događalo i šta se krilo iza političkih kulisa i obmana, istovremeno sladostrasno prebirajući po namerno zaturenim i sklonjenim dokumentima, domaćim i inostranim arhivama, i beležeći sećanja koja su junaci naše epohe želeli da ponesu u grob – da bi ih kao opomenu za budućnost štampao u knjizi „Deca komunizma“. U štampi je jedanaesto izdanje prvog dela „
Deca komunizma – Magle sa istoka“ i deseto izdanje drugog dela „
Deca komunizma – Ljudi novog doba“.
Šetnja kroz Beograd postaće vam nezaboravno iskustvo uz knjigu „
Beograd kroz ključaonice 100 kuća“
Nenada Novaka Stefanovića. Kroz istoriju sto beogradskih zdanja autor daje panoramu grada na ušću dveju reka, raskrsnici Istoka i Zapada. U ovom jedinstvenom vodiču saznaćete malo poznate činjenice o građevinama pored kojih svakodnevno prolazite, kao i brojne kuriozitete koji će oplemeniti vaš pogled na grad. U štampi je sedmo izdanje.
Uskoro će se u prodaji naći šesto izdanje knjige „
Una“
Mome Kapora. Roman, nastao 1981. godine, spada u red najčitanijih dela Mome Kapora, ne samo zbog intrigantne ljubavne priče oko koje se radnja odvija već i zbog načina na koji je autor uspeo da dočara duh jednog vremena i tako ga zauvek sačuvao od zaborava. Napuštajući svoju „komfornu zonu“ i upuštajući se u vezu sa studentkinjom, profesor Babić dovodi u pitanje sopstvenu egzistenciju, ali zauzvrat dobija mnogo više ili mu se, možda, samo tako čini. Ova knjiga, koja se čita u jednom dahu, vratiće nas nekoliko decenija unazad, ali će nas isto tako podsetiti na neke od situacija s kojima se i danas suočavamo.
„
The History of Serbia“
Čedomira Antića pruža nam kompletnu istoriju Srba, od neolita do danas. Autor je uspešno odgovorio na izazov pronalaženja ravnoteže između činjenica i širokih slojeva tumačenja. Uz nove pristupe i rezultate uspeo je da uskladi i sva otkrića prethodnih generacija istoričara, koji su se bavili srpskom prošlošću. U štampi je četvrto izdanje ove knjige.
Treće izdanje doživeće roman za decu
Bojana Ljubenovića „
Tajne dedinog kofera“. Kad osnovac Ognjen sazna da leto neće provesti s roditeljima na moru već u očevom rodnom selu Jabukovu daleko od Beograda, potpuno je uveren da će to biti njegov najgori raspust u životu. A kad njegovi vršnjaci iz Jabukova saznaju da im u selo dolazi dečak iz Beograda, učiniće sve da ga stave na iskušenja i zagorčaju mu raspust što više mogu. Međutim, potpuno neočekivano, spas stiže od naizgled običnih sitnica iz dedinog starog kofera, koji krije mnoge neverovatne tajne…
Čitanje bajki unapređuje koncentraciju i pamćenje, podstiče razvoj uma, mašte i kritičkog razmišljanja, uspostavlja empatiju i samosvest, razvija jezičke veštine, a sve to se značajno odražava na postignuća u školovanju i životu. U vreme kad je obrazovanje bilo usmeno i u okviru uže zajednice, bajke su i nastajale baš iz tih razloga. One su oduvek bile neizostavni deo dečjeg obrazovanja i odrastanja, a svako novo vreme donosilo je nove bajke. Vreme je da se upoznate sa prvih sedam „
Bajki“
Uroša Petrovića. U štampi je drugo izdanje na ćirilici.