Na knjižarskim policama uskoro će se naći deveto izdanje knjige „
Atlantida“ Borislava Pekića. Pišući „Atlantidu“, Pekić nije hteo da domašta antičku viziju raja koji se nalazio na zapadu iza Herkulovih stubova (Gibraltara) i koji je volšebno nestao ispod mora i naslaga ljudskog zaborava, već je želeo da osvetli vrhove, ali i sunovrate jedne drevne i mistične civilizacije.
U štampi je osmo izdanje romana Vanje Bulića „
Oko otoka“. Kostja izrasta u buntovnog mladića koji rastrzan porodičnom ćutnjom, društvenom osudom i ličnim ideološkim sumnjama dospeva u zatvor. Nakon izlaska Kostju će vrbovati za rad u kontraobaveštajnoj službi...
Osmo izdanje doživeće i knjiga „
Očevi i oci“ Slobodana Selenića. Knjiga predstavlja beskompromisan presek zamršene scene predratne srpske i jugoslovenske politike, u kome se vešto prepliću porodična i društvena drama epohe. U epilogu ove tragične poluvekovne porodične sage, u poslednjim godinama Drugog svetskog rata, Mihajlo Medaković, sin pripadnika predratne građanske aristokratije, sve dublje se upliće u komunistički pokret.
Još jedna knjiga Borislava Pekića doživeće novo izdanje. U štampi je četvrto izdanje knjige „
Pisma iz tuđine“. Tri ciklusa pisama iz tuđine, sabranih u ovoj knjizi, pravi su esejistički biseri, prozne minijature koje još jednom potvrđuju Pekićevo suvereno vladanje svim književnim žanrovima. Ovo su njegova pisma iz Londona koja je čitao na BBC-ju, u kojima se bavio temama kojima nije bilo mesta u njegovim knjigama.
U štampi je i četvrto izdanje knjige „
Kakagrad“ Srđana Dragojevića. „Kakagrad“ je zabavna slikovnica koje će pomoći roditeljima da pomognu svojim mališanima da lakše prebrode prelazak sa pelena na nošu.
Ogromno interesovanje javnosti vlada za knjigom „
Puding od vanilije“ Vedrane Rudan, pa iako je od njenog izlaska u prodaju prošlo tek mesec dana, uskoro će se u prodaji naći treće izdanje. U svom prepoznatljivom stilu autorka piše o licemernim sveštenicima, korumpiranim političarima, obespravljenim ženama i životu u doba korone.
Knjiga „
Mehane i kafane starog Beograda“ Vidoja Golubovića od zaborava čuva stare kafane koje su obeležile život Beograda. Bez naučnih pretenzija, uz obilje arhivskog materijala, kroz malo poznate priče o „našoj najvitalnijoj instituciji“, upoznaje nas sa duhom prošlih vremena i nadaleko čuvenim posebnostima naše gradske kulture. U štampi je drugo izdanje ove knjige.
Veliku pažnju je izazvao i istorijski roman Slobodana Vladušića „
Omama“. Berlin u jesen 1928. miriše na benzin, meskalin i francuske parfeme. Bezimeni radnik dolazi u poslanstvo Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca kako bi prijavio nestanak svog prijatelja Milutina Topalovića. Miloš Crnjanski, ataše za kulturu, i Miloš Verulović, vojni savetnik u poslanstvu i heroj sa Kajmakčalana, kreću u potragu za iščezlim čovekom. Knjiga će doživeti drugo izdanje.