Uskoro će se u prodaji naći osmo izdanje knjige „
Atlantida“ Borislava Pekića. Pišući „Atlantidu“, Pekić nije hteo da domašta antičku viziju raja koji se nalazio na zapadu iza Herkulovih stubova (Gibraltara) i koji je volšebno nestao ispod mora i naslaga ljudskog zaborava, već je želeo da osvetli vrhove, ali i sunovrate jedne drevne i mistične civilizacije. Zato ovaj roman može da se čita kao splet antiutopijskih simbola, SF roman ili kao strukturalni deo antropološke trilogije kojoj pripadaju i knjige „1999“ i „Besnilo“.
U štampi je peto izdanje knjige „
Noć arhangela“ Vlade Arsića. Reč je o istorijskoj drami koja, posredstvom sećanja jedne starice i vizija njene praunuke, opisuje najkobnije trenutke u životu vladara obe srpske dinastije – Karađorđevića i Obrenovića – i neznani rasplet njihovog sukoba. U rasponu od dva veka autor nas vešto vodi kroz najznačajnije događaje srpske povesti, pokazujući da gotovo svi događaji iz sadašnjosti imaju dalekosežne istorijske korene.
Prvi deo serijala „
Fazoni i fore“ voljenog dečjeg pisca Ljubivoja Ršumovića doživeće četvrto izdanje. Knjiga, koja je nastala prema istoimenoj legendarnoj TV emisiji, kroz zabavu i nenametljivo uči decu osnovnim životnim istinama, jer se šalama najbolje štiti odrastanje. Knjiga je prepuna duha i mašte i sigurno će vas uz zdrav smeh dovesti do zdrave pameti.
Novi roman Svetislava Basare „
Kontraendorfin“ privukao je veliku pažnju čitalaca i u štampi je njegovo drugo izdanje. Jedan od najvažnijih savremenih srpskih pisaca u ovom romanu se duhovito i britko obračunava sa srpskom mitomanijom. Demistifikacija nacionalnih veličina i bardova, od Andrića do Đilasa, razobličavanje tobožnjih istorijskih i biografskih kontroverzi, kod njega je uvek u službi izvrgavanja ruglu pogubnog srpskog mentaliteta, ideoloških zanosa i nacionalne megalomanije njegovih nosilaca, čije je samouništavajuće razmere u literarnoj formi uzdigao do groteske i ubojite, bespoštedne satire.