Na policama knjižara uskoro će se naći dvadeset drugo izdanje knjige „Poslednje proleće u Parizu“ Jelene Bačić Alimpić. Jedna sasvim obična starost i rutinski novinarski zadatak spojiće sudbine dve nepoznate žene. Marija Kolčak, štićenica sanatorijuma u Tulonu, ispričaće Olgi Lašez, novinarki uglednog pariskog magazina, tragičnu priču svog života. Sudbina emigranata iz carske Rusije, mračni svet špijunaže, odanost ideologiji, laži uhoda, demona prošlosti i patnja gulaga – iznedrile su istinu života jedne starice, čija je vera u ljubav bila isto toliko velika kao i njena bol.
U štampi je i četvrto izdanje prvog dela „Higijene nesećanja“ Marka Šelića Marčela. Petoro mladih, ogorčenih ljudi dospevaju u gravitaciju zagonetnog čoveka koji nudi izlaz. Cena je, međutim, previsoka, jer traži teške žrtve, ponajpre poniženje i odustajanje od sebe i svega u šta veruješ. „Higijena nesećanja“ je knjiga koja, kroz vremenske skokove, pripoveda o očevima, o ličnom i kolektivnom (ne)sećanju, o pokušaju da se u nasilnim traumama nađe smisao. Iznad svega, to je priča o izgubljenom prijateljstvu, koje iznova niče iz krhotina.
Roman „Bunker Swing“ Mirjane Đurđević i Branka Mlađenovića doživeće treće izdanje. U Čikagu, dvadesetih godina prošlog veka, na snazi je već sedma godina strašne prohibicije. Mlada udovica Anđelka Vajs posle smrti supruga nasleđuje bakalnicu u Ulici Bunker, ali i njegove kockarske dugove, zbog kojih se premišlja da li da se vrati u Srbiju. U iznudici, ona počinje da kuva za radnike sa obližnjih gradilišta, a zatim i izdaje sobe trojici svojih zemljaka. Kad Anđelka, Tričko, Žarko i Braša u podrumu bivše bakalnice pronađu rashodovani kazan za destilaciju, u potaji počinju da prave specijalnu rakiju od suvog grožđa. Međutim, u gradu će se brzo pročuti za ilegalne „srpske žestoke napitke“, pa će im se u posao umešati i italijanska mafija, pravoslavna crkva i jedan crnogorski raspop...
Knjiga „Vila na Dedinju“ Ivana Ivanjija pojavila se u knjižarama pre nešto više od mesec dana, a već je u štampi njeno drugo izdanje. Uzimajući kao lajtmotiv istoriju jedne vile, Ivan Ivanji u novom romanu ispisuje uzbudljivu priču o poreklu, samospoznaji i istini koja na kraju uvek izađe na videlo bez obzira na sve pokušaje da se zataška. To, dakle, nije samo priča o tajnama koje krije jedna vila u elitnom delu Beograda već i priča o restituciji i o sudbini Jevreja i njihovih potomaka nakon Drugog svetskog rata.
Drugo izdanje doživeće i knjiga „Kako su postale ružne reči“ Dušana Radovića. Jeste li čuli za hrabrog gusarskog kapetana Džona Piplfoksa zvanog Zvono? A znate li šta se dogodilo sa nevaljalim Krokodokodilom? O ovim junacima i problemima (i mnogo čemu drugom, na primer o neposlušnoj nozi) može se pisati tako da se veselite i smejete do mile volje, ili tako da vam se podižu obrve od čuđenja, ili da se raznežite od lepote. A sve to zajedno nije dovoljno da vam dočaramo kako je o tome pisao Dušan Radović!
Knjiga „The History of Serbia“ Čedomira Antića pruža nam kompletnu istoriju Srba, od neolita do danas. Autor je uspešno odgovorio na izazov pronalaženja ravnoteže između činjenica i širokih slojeva tumačenja. Uz nove pristupe i rezultate uspeo je da uskladi i sva otkrića prethodnih generacija istoričara, koji su se bavili srpskom prošlošću. U štampi je drugo izdanje ove knjige.