Ekranizacija „Tetovažera iz Aušvica“ stiže 2. maja na male ekrane – pogledajte tizer trejler [video]
23.02.2024.
Na male ekrane stiže šestoepizodna serija zasnovana na bestseleru Heder Moris „Tetovažer iz Aušvica“, koji pripoveda o istinitim događajima i tome kako su se Lali i Gita Sokolov upoznali kao zatočenici u Aušvicu tokom Holokausta.
Prošle godine kompanije Sky i Peacock otkrile su da se sprema snimanje ekranizacije ovog sjajnog romana Heder Moris, a na male ekrane stiže 2. maja!
„Tetovažer iz Aušvica“ pripoveda priču o Laliju (kog u seriji glumi Džona Hauer-King), slovačkom Jevrejinu koji je 1942. godine prebačen u Aušvic, koncentracioni logor u kom je ubijeno preko milion Jevreja tokom Holokausta.
Nedugo nakon dolaska Laliju je dodeljena uloga tetovažera sa zaduženjem da ostalim zarobljenicima istetovira identifikacione brojeve na rukama. Jednoga dana upoznaje Gitu (čiju ulogu tumači Ana Pročnijak) dok joj tetovira njen broj, iz čega će nastati ljubavna priča koja prevazilazi sve užase i strahote koji su ih zadesili. Njihovim susretom počinje nezaboravna priča o hrabrosti. Pod budnim okom čuvara Bareckija (kog igra Džonas Nej), Lali i Gita odlučuju da održe jedno drugo u životu.
Šezdeset godina kasnije, Lali kome je sad 80 godina (a tumači ga Harvi Kajtel), upoznaje spisateljicu Heder Moris (koju glumi Melani Linski). Lali je nedavno postao udovac i konačno je skupio hrabrost da svoju priču podeli sa svetom. Dok se u razgovoru sa Heder priseća prošlosti, Lali se napokon suočava sa traumatičnim događajima iz mladosti i oživljava sećanja kako je pronašao ljubav na najmračnijem mestu.
Spremite se za 2. maj, kada će serija biti dostupna za gledaoce sa svih meridijana.
Nedavno je Jelena Bačić Alimpić objavila svoj novi roman pod nazivom „Krojač“. To je roman o onima koji su krojili život uprkos smrti, o tajnama koje su ostale sačuvane u šavovima odela i o sudbini, k...
Uoči Trilerfesta, prvog regionalnog festivala trilera i kriminalističkog žanra, koji se od 16. do 18. maja održava u Domu omladine Beograda, u emisiji „Hajde da razgovaramo“ gostovao je pisac i scenar...
Roman „Gubitak slike“ jedan je od najambicioznijih i najopsežnijih narativnih poduhvata austrijskog nobelovca Petera Handkea (1942), koji sabira mnoge tematske i stilske osobenosti njegovog celokupnog...
Njene teme su telo, bolovi koje trpi i bolesti s kojima se bori. Junakinje – i slavne i anonimne – suočene su sa istom mukom. Fizička nemoć i telesna patnja uslovljavaju izolaciju i povlačenje u sebe,...
Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.