Laguna - Bukmarker - 5 koraka za savršen selfi s knjigom - Knjige o kojima se priča
VestiIntervjuiPromocijeAkcijeKnjiževni klubPrikazi#knjigoljupci#TriRajkeVideoKolumneNagradeKalendar

5 koraka za savršen selfi s knjigom

Na prvi pogled knjige i selfiji nemaju puno toga zajedničkog. Čitanje je samostalna aktivnost gde se sva radnja odigrava unutar čitaočeve glave, što znači da su mogućnosti  fotografisanja ograničene.

Ovo je klasičan selfi sa knjigom i nema ništa loše u vezi s njim! Divan je.
 

Međutim, selfiji s knjigom mogu biti sjajna prilika da sa prijateljima podelite šta čitate i tako započnete razgovor. Sve što navede ljude da pričaju o knjigama je dobro a selfiji sa knjigama ne moraju biti dosadni. Pogledajte predivan sklad boja u ovom:
 

Budite kreativni pri izboru ugla, filtera i lokacija, Filter upotrebljen u ovom, daje prelep nadrealan izgled.
 

A ovaj selfi iz neobičnog ugla je još jedan klasik.
 

Ako ste zaista poneseni knjigom i želite da zabeležite upečatljiv prizor, za osnovu fotografije uzmite temu ili žanr. Na primer, ako se slikate sa hororom, možete izabrati mračan, gotski stil, poput groblja ili vetrom šibanog vrha litice.

 
Ova čitateljka je sjajno dočarala temu knjige svojim očima i izrazom onog dela lica koji je vidljiv.


Korišćenje senke i svetla je takođe sjajna ideja.


Selfiji sa knjigama daju vam priliku da ostavite ironičan komentar na bilo koju temu. Svima poznata slika Merilin Monro kako čita Džojsovog „Uliksa“ jeste sjajan primer. Za nju se priča da je bila veoma inteligentna pa se ova fotografija može tumačiti kao komentar na stereotipe vezane za polove.


Kreativan, dobro isplaniran selfi s knjigom može učiniti da izgledate pametno i zanimljivo, a kome to ne bi koristilo?
 
Ispod su tri saveta kako da napravite savršen selfi sa knjigom.

1. Koristite tajmer na svojoj kameri

To će vam omogućiti da napravite snimak koji će obuhvatiti celu prostoriju. To je dobro za slike u kojima čitate u krevetu ili stolici sa prelepim pogledom iza vas. To će vam omogućiti da podelite sve vaše omiljene čitalačke kutke i stvorite sjajne slike. Možda će vam trebati vreme da se naviknete koristiti tajmer, ali budite uporni jer je vredno truda.

 
2. Ne morate da uhvatite lice

U nekim selfijima, možda ćete želeti da se fokusirate na knjige umesto na sebe. Možete da napravite snimak iz ptičje perspektive koji gleda na dole u vaše ruke koje drže knjigu, ili fotografiju vas u kadi sa samo vrhom glave koji se vidi iznad korica knjige. Takođe ne morate biti u središtu snimka. Slika se težištem van centra može biti vizuelno zanimljiva i zato eksperimentišite s tim.

 

 

3. Budite svesni osvetljenja i teksture

Imajte na umu da su za snimanje napolju, najbolja doba dana rano jutro i kasno poslepodne. Ako fotografišete unutra, dobro je biti kraj prozora da bi se iskoristilo prirodno osvetljenje. Koristite različite teksture da bi obogatili sliku. Na primer, gruba tkanina ispletenog šala može dati fin kontrast glatkim stranicama knjige.
 

 
4. Koristite različite uglove

Ova fotografija mlade žene sa knjigom u ogledalu, sjajan je primer kako pokazati čitalačku stranu svoje ličnosti na jedan sasvim drugačiji način.



5. Izađite napolje

Ljubitelji knjiga su  ozloglašeni kao kućni tipovi – barem takav stereotip važi o nama. Slikanje selfija sa knjigom u prirodi, sjajan je način da unesete nešto sasvim novo u selfijima s knjigom. Iznesite svoju ljubav prema knjigama van svoje glave u spoljni svet kroz kreativne, inteligentne selfije s knjigom koji će nagnati ljude da pričaju o njima kao i da čitaju knjige!


Autor: Kori Klark
Izvor: amreading.com


Podelite na društvenim mrežama:

vendi mur ljubavna priča o dve britanke koje su dale život za srpsku vojsku laguna knjige Vendi Mur: Ljubavna priča o dve Britanke koje su dale život za srpsku vojsku
16.01.2025.
Vera i Evelin su u vašoj zemlji pomagale bolnicama za ranjenike i obolelima od tifusa, i pod paljbom artiljerije dovozile ranjenike s prvih linija fronta, kaže autorka knjige „Džek i Iv“. Brita...
više
ko je ivan gončarov čovek koji se rodio, opisao jedno stoleće i umro laguna knjige Ko je Ivan Gončarov: Čovek koji se rodio, opisao jedno stoleće i umro
16.01.2025.
Kad je god riječ o ruskoj književnosti, ovaj čovjek većini nas nije među prvim asocijacijama. Gotovo je sigurno da smo mnogo bolje upamtili Puškina, Gogolja, Tolstoja i Dostojevskog. A ako četiri napa...
više
literarni konkurs za sve generacije moj mali princ  laguna knjige Literarni konkurs za sve generacije – „Moj Mali Princ“
16.01.2025.
Uoči jubileja obeležavanja 80 godina jedne od najvoljenijih knjiga na svetu – „Mali Princ“ Antoana de Sent Egziperija i interpretacije ove najčuvenije francuske novele u brodvejskoj produkciji koja u ...
više
đorđe bajić moj najveći uspeh je što sam stekao vernu publiku laguna knjige Đorđe Bajić: Moj najveći uspeh je što sam stekao vernu publiku
16.01.2025.
Filmski kritičar i pisac Đorđe Bajić kaže za Tanjug da mora da opravda poverenje čitalaca budući da je njegov roman „Jedno đubre manje“ za manje od mesec dana otkako je iz štamparije krenuo put knjiža...
više

Naš sajt koristi kolačiće koji služe da poboljšaju vaše korisničko iskustvo, analiziraju posete sajtu na sajtu i prikazuju adekvatne reklame odabranoj publici. Posetom ovog sajta, vi se slažete sa korišćenjem kolačiča u skladu sa našom Politikom korišćenja kolačiča.